گزارش سفر تیم اعزامی از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به سلیمانیه عراق (شهریور 98)

با عنایت به نامه شماره   1343/135/د معاونت محترم بین الملل وزارت بهداشت و بعد از شرکت در جلسه توجیهی دانشگاه های مدعو در وزارتخانه، مورخ سه شنبه ٥ شهریور ۹۸ تیمی از دانشگاه متشکل از، معاون مدیریت امور بین الملل جناب آقای دکتر یداله بهرامی به اتفاق نماینده دانشگاه در اقلیم کردستان جناب آقای دکتر حبیب احمدی، از مرز زمینی پرویزخان به سلیمانیه عزیمت نمودند.

 

در صبح چهار شنبه 6 شهریور ۹۸ ، با هماهنگی انجام شده با رئیس دانشگاه سلیمانیه، جناب آقای دکتر رضا حسن و هیئت همراه، دیداری داشتند و همکاری آموزشی و پژوهشی و ارتباطات آکادمیک فیمابین و خصوصا دوره های کوتاه مدت تابستانی دانشجویان آن دانشگاه در کرمانشاه را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند و موافقت گردید که سال آینده تعدادی از دانشجویان پرستاری برای گذراندن دوره کوتاه مدت چند هفته ای به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعزام گردند. همچنین ایشان با تحویل مکانی مناسب در محوطه دانشگاه جهت دفتر نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه موافقت نمودند. در این دیدار به صورت رسمی از ایشان برای دیداری از دانشگاه های شهر کرمانشاه دعوت به عمل آمد.

دیدار با رئیس دانشگاه سلیمانیه

 

بعد از آن، جلسه ای با ریاست دانشکده پزشکی دانشگاه سلیمانیه جناب دکتر کوسار محمد علی برگزار شد و ایشان آمادگی خود را جهت اعزام دانشجویان پزشکی برای دوره های کوتاه مدت و فرصت های مطالعاتی به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ابراز داشتند.

ملاقات با ریاست دانشکده پزشکی دانشگاه سلیمانیه

در همان روز با هماهنگی انجام شده با رئیس دانشگاه خصوصی کومار جناب پرفسور صلاح الدین سعید علی ملاقات نموده و رئیس دانشگاه کومار جهت راه اندازی رشته های گروه پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه درخواست همکاری نمودند و موافقت گردید که در قالب یک تفاهم نامه که بعدا توسط روسای هر دو دانشگاه به امضاء خواهد رسید اجرایی گردد.

رئیس دانشگاه خصوصی کومار

 

عصر همان روز در جلسه ای که سرکنسول محترم جناب آقای شوشتری و تیم همراه در محل برگزاری نمایشگاه با حضور نمایندگان سایر دانشگاه های شرکت کننده نظیر تهران، ارومیه، سنندج، آزاد تهران، قم، ایران، زنجان و ایلام شرکت نموده و به بحث و تبادل نظر برای چگونگی برگزاری نمایشگاه و راهکارهای افزایش همکاری با دانشگاه های اقلیم کردستان پرداخته شد.

در این جلسه پیشرفت ها و توانایی های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در زمینه بین المللی سازی و نیز مشکلات موجود در جذب دانشجو غیر ایرانی از جمله تاخیر صدور ویزا و اقامت از طرف وزارت امور خارجه را به اطلاع حضار رساندند.

غرفه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در نمایشگاه

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در دو روز اجرای نمایشگاه، یکی از فعالترین و پر بازدیدترین غرفه های نمایشگاه بود و روسای دانشگاه های کلار و توسعه انسانی جناب دکتر سیروان و پرفسور مریوان (که دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با این دانشگاه ها تفاهم نامه دارند) و رئیس و تیم دانشگاه کومار جناب پرفسور صلاح الدین و نیز استاندار سلیمانیه و نماینده وزیر آموزش عالی اقلیم سرکار خانم دکتر جوان جلال و نماینده حزب اتحادیه میهنی کوردستان خانم شاناز ابراهیم احمد از غرفه بازدید نموده و لوگو ، کتابچه و کاتالوگ ها جهت معرفی دانشگاه و یادبود به آنها تقدیم گردید.

 

درروز اول نمایشگاه آقای دکتر بهرامی نماینده دانشگاه به همراه نمایندگان سایر دانشگاهای ایران و تیم کنسولی جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه در جلسه ای به دعوت استادار سلیمانیه جناب آقای دکتر هوال ابوبکر در محل استانداری در خصوص معرفی توانمندی های دانشگاه های ایران شرکت کردند که در آن استاندار سلیمانیه بر توسعه همکاری های آموزشی، پژوهشی و درمانی با استان های مرزی تاکید داشتند.

 

قدیم لوگو دانشگاه به استاندار سلیمانیه

 

دستاورد این نمایشگاه علاوه بر معرفی توانمندی های دانشگاه و آشنایی با تیم جدید سرکنسولگری ایران در سلیمانیه، مقدمات انعقاد تفاهمنامه با دانشگاه کومار و پذیرش اولیه حدود ٦۰ دانشجو فراهم آمد.

نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شب جمعه ۸ شهریور از طریق مرز زمینی پرویزخان به ایران بازگشتند.