دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه / توسعه و توانمندسازی بین المللی منابع / گزارش سفر های داخلی و خارجی مدیریت امور بین الملل / شرکت در در نمایشگاه بین المللی دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی 2019 در اربیل

بازدید هیات اعزامی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از اقلیم کردستان عراق در 3 تا 5 اردیبهشت 98

 

با توجه به موقعیت ژئوپلتیک و ژئواستراتژیک استان کرمانشاه، هم جواری و مرز مشترک و همچنین اشتراکات فرهنگی و زبانی با استان های شمالی عراق، نیاز به گسترش روابط و همکاری های علمی و بین دانشگاهی با کشور عراق بخصوص در زمینه صادرات و واردات غذا و دارو بیش از پیش احساس می شود. لذا بعد از هماهنگی های صورت گرفته با وزارت متبوع و با توجه به هماهنگی های به عمل آمده با کنسولگری ایران در اربیل و سلیمانیه و نیز نماینده اتحادیه میهنی کردستان عراق در ایران ، مجوز سفر نمایندگان این دانشگاه به اقلیم کردستان عراق با موضوع شرکت در نمایشگاه بین المللی دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی اربیل، بررسی راهکارهای صادرات داروهای ایرانی و واردات بعضی از اقلام دارویی مورد نیاز کشور که در نتیجه تحریم ها دچار کمبود شده و نیز چگونگی به کار گیری آزمایشگاه غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی به عنوان مرجع کنترل کیفیت مواد غذایی و دارویی صادراتی به اقلیم کردستان صادر شد.

روز جمعه سوم اردیبهشت ماه معاون محترم غذا و داروی دانشگاه آقای دکتر قباد محمدی، قائم مقام معاونت غذا و دارو و مدیر آزمایشگاه غذا و دارو دانشگاه آقای دکتر مجید محمودی و آقای دکتر حبیب احمدی نماینده دانشگاه در اقلیم کردستان با اتومبیل شخصی آقای دکتر محمدی، بطرف سلیمانیه حرکت کرده و از آنجا پس از توقف کوتاهی به طرف اربیل عزیمت نموده و شب به مقصد مورد نظر رسیدند.

روز شنبه ملاقات با کنسولگری ساعت یازده صبح در نظر گرفته شده و قبل از آن نمایندگان دانشگاه در نمایشگاه بین المللی دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی در شهر اربیل شرکت نمودند. در این نمایشگاه چندین شرکت دارویی از بعضی کشورها حضور داشتند، با تعدادی از آنها گفتگوهایی انجام گرفت .

*شرکت در در نمایشگاه بین المللی دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی 2019 در اربیل

* جلسه با رایزن های اقتصادی کنسولگری اربیل

ساعت دوازده به وقت محلی در اتاق ملاقات کنسولگری اربیل با دو نفر از رایزن های اقتصادی کنسولگری، آقایان زارعی و کریمی جلسه ای مفصل برگزار شد.

عصر آن روز به طرف سلیمانیه حرکت نموده و پس از اقامت در هتل، فردای آن روز با جانشین رئیس کنسولگری سلیمانیه و همکارانشان جلسه ای تشکیل شد، در آنجا از راهنمائی های آنها استفاده نموده و در مدت اقامت در سلیمانیه، با مدیر و اعضای شرکت Lox agency که مسئول آزمایشگاه مرزی کنترل کوالیتی غذا وداروی اقلیم و مستقر در مرز پرویزخان می باشد ملاقات نمودند.

*ملاقات با اعضای شرکت Lox Agency

ابتدا از مدیران آن شرکت آزمایشگاهی دعوت گردید از امکانات و توانمندیهای آزمایشگاهای کرمانشاه و قشم دیدن کنند و در صورت توافق، قسمتی از مواد غذایی و یا دارویی که از مرز پرویزخان صادر میشود را به آزمایشگاه کرمانشاه واگذار نمایند.

این تیم بامداد روز دوشنبه وارد کرمانشاه شد.